ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9557308
*
nr 955 7308
Spegel
Sent 1800-tal, 52 x 60
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2015
kl 19:36:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 00:01:49
1
300 kr
20/4 09:41:10
2
Vinnande bud
20/4 19:03:29
1
400 kr
20/4 19:03:29
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 955 7308
Spegel
Sent 1800-tal, 52 x 60
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 00:01:49 | 1 | 300 kr |
20/4 09:41:10 | 2 | Vinnande bud |
20/4 19:03:29 | 1 | 400 kr |
20/4 19:03:29 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23